Barcode: 7613269366638
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre, eau, jus de baies à partir de concentrés (framboises 3.5%, cassis 3%, groseilles rouges 2%, sureau 1.5%), acidifiant: acide citrique, arômes, conservateur: E202, antioxydant: dioxyde de soufre.
Additives
e202
e220
e330
Related Products in Beverages
Raspberry iced tea sugar sweetened mix
NOVA 4
Caffeine free club soda
B NOVA 3
Peach iced tea thirst quenchers low calorie drink mix
Stater Bros. Markets Inc.
NOVA 4
Lemonade thirst quenchers low calorie drink mix
Stater Bros.
NOVA 4
Peach Ice Tea Drink Mix
Stater Bros
NOVA 4
Fruit motions, pomegranate blueberry diet flavored water beverage, pomegranate blueberry
Stater Bros
C NOVA 4
iced tea lemon
NOVA 4
Lemonade thirst quenchers low calorie drink mix
Stater Bros
NOVA 4
Fruit motions, lemonade strawberry diet flavored water beverage, lemonade strawberry
C NOVA 4
Tonic water
E NOVA 4
Caffeine free diet tonic water
C NOVA 4
Fruit motions mango tropical diet flavored water beverage, mango tropical
C NOVA 4