Barcode: 4260096395053
Sirop de cassis agave
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 75.1 g |
| of which sugars | 75.1 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sirop d'agave concentré* 90%, jus de cassis concentré* 10%. *.issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Beverages
Choco Drink Vh 2 10x1kg
Van houten
E NOVA 4
Choc.O.Laté
van houten
E NOVA 4
Choco Drink
Caprimo
NOVA 4
Lenvie rn rose
Froosh
D
Dream choco drink
Van Houten
NOVA 4
Van Houten Chocolate Drink
Van Houten
NOVA 4
Van Houten VH10 Kakao (12,1%) 1KG
Van Houten
NOVA 4
Froosh
Froosh
E
Chocolate Drink
Van Houten
NOVA 4
Chocolate Drink
Van Houten
NOVA 4
Wolverine Energy
wolverine
C NOVA 4
Premium Choc 05
Satro Quality Drinks
NOVA 4