Barcode: 3376370068474
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre liquide, eau, arômes (sulfites), châtaignes, colorant : caramel E150a, conservateur : E202. Sugar syrup, water, flavouring (sulfites), chestnut, colouring : caramel E150a, preservative agent: E202
Allergens
nuts
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e150a
e202
Related Products in Beverages
Protein shake
E NOVA 4
Fast acting glucose gel, tropical blast
Perrigo Company
E NOVA 4
Vanilla cappuccino
E NOVA 4
100% apple juice concentrate
Seneca Foods Corporation
NOVA 1
Special K protien shake
Special K
D NOVA 4
Candy Choco
Candia Algérie
NOVA 4
Iced tea protein water, iced tea
C NOVA 4
Malta Goya
Goya
E NOVA 4
Protein shake milk chocolate
B NOVA 4
Jupiler
INBEV BELGIUM
NOVA 3
Instant hot cocoa
NOVA 4
Kellogg’s special K Rich Chocolate Protien Shake
Special K
NOVA 4