Barcode: 3439495400328
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 311.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.7 g |
| of which sugars | 77.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre liquide, eau, acidifiant : acide citrique, jus concentré de citron, arôme naturel de citron avec autres arômes naturels, colorant : E102.
Additives
e102
e330
Related Products in Beverages
Classic Iced Tea, White Cranberry Peach
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Cranberry energy juice drink
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Diet tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
C NOVA 4
Cranberry infused sparkling water, cranberry raspberry blackberry
B NOVA 4
Ocean spray, pact, fruit infusions
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
NOVA 4
Ocean spray, classic iced tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 3
Juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Energy juice drink, cranberry raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Cran-lemonade sparkling cranberry lemonade with another juice from concentrate, cran-lemonade
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Cranberry infused sparkling water, cranberry pineapple passionfruit
B NOVA 4
Ocean spray, cran energy, energy juice drink, raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Ocean spray, cran lemonade, cranberry lemonade with another juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4