Barcode: 3254560082656
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 62.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus de citron à base de concentré 7%, acidifiant : acide citrique, arômes, émulsifiants esters glycériques de résine de bois, gomme arabique.
Additives
e330
e414
e445
Related Products in Beverages
Lightly caffeinated sparkling water
B NOVA 4
Matcha green tea, sweet mint
C NOVA 3
Ginger mint sparkling water
B NOVA 4
Sparkling water
B NOVA 4
Lightly caffeinated lemon lime sparkling water
B NOVA 4
Matcha green tea, sweetened
C NOVA 3
Cold brew coffee, salted caramel
C NOVA 4
Lightly caffeinated blood orange sparkling water
B NOVA 4
Cold brew coffee, vanilla
C NOVA 4
Cold brew coffee, mocha
C
Grapefruit hibiscus sparkling water
B NOVA 4
Cold brew coffee, original
B