Barcode: 0001001776669
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 301.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
DAttes
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Sweeteners
Canadian Maple Syrup
Specially Selected
E NOVA 2
Sugar
Aldi
E NOVA 2
Aldi Light Brown Soft Sugar
The Pantry
E NOVA 2
Sucralose sweetener
The Pantry
NOVA 4
Sweeteners stevia
Aldi
NOVA 4
Maple Syrup
Brookdale
E NOVA 2
Sucralose Sweetener
Aldi
NOVA 4
Maple syrup
Aldi
E NOVA 2
Light Brown Sugar
E NOVA 2
100% PureMaple Syrup
Aldi
E NOVA 2
Confectioners Sugar
Baker's Corner
E NOVA 2
Soft Dark Brown Sugar
The Pantry
E NOVA 2