Barcode: 26088587
Sirop de Mangue
by Bambo
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 72.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau. jus de fruits à base de concentré : 13 % (orange, passion 2,4 %, citron, ananas 0,7 %), acidifiant : acide citrique, arômes.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4