Barcode: 3596710540211
Sirop de Mente Bio
by Auchan Bio
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
nutriscore
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 76.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de betterave*, eau, arôme naturel de menthe. * Ingrédients issus de l'agriculture biologique
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cola
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
ENHANCED PROTEIN POWDER
HERBALIFE 24
B NOVA 1
Pear Juice
Parent's Choice
NOVA 1
Colombian Instant coffee
Great Value
Pineapple Coconut Flavored Sparkling Water Beverage
Clear American
C NOVA 4
Ground Flax Seed
Great Value
NOVA 1
Citrus Flavor Green Tea, Citrus
Great value
D NOVA 4
Jarabe sabor Marple
Members Mark
Almendra con sabor vainilla
Member's Mark
B NOVA 4
100% apple juice
Great Value
D NOVA 1
Orange Blast Drink Enhancer
Great Value
E NOVA 4
Purified Water
Member's Mark
B NOVA 1