Barcode: 20034801
Sirop de menthe
by Plein Sud
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
green dot
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 73.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sucre, eau, sirop de glucose-fructose, arôme naturel de menthe, colorant : lutéine, bleu patenté V
Additives
e131
e161b
Related Products in Beverages
Big Fizz, Root Beer
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Big Fizz, Soda, Orange
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Freshly Squeezed Still Lemonade
Marks & Spencer
E NOVA 3
Big Fizz, Cola
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Taste Nirvana, Thai Tea
P.S.W. Inc.
E NOVA 4
Nutrition shake
E NOVA 4
Cold brew unsweetened coffee drink
NOVA 4
Big fizz, lemon lime soda, lemon lime
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Thirst quenching cola
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Big fizz, red pop soda, red pop, red pop
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Cold brew unsweetened coffee drink, black coffee
B NOVA 1
Cold brew unsweetened coffee drink
B NOVA 4