Barcode: 3048633115101
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre liquide jus concentrés de mûre ((83%) et de INGREDIENTS fruits rouges - eau arômes - acidifiant : acide cfrque. consenateur : E202 Sugar syrup blackberries (1 and red bernes concentrated juices - water - flavouring - acidi ina aaent: citricacid• preservatlve agen : {201
Additives
e202
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages
Organic strawberry lemonade from concentrate
E NOVA 4
Hazelnut cappuccino drink mix, hazelnut
Best Choice, Associated Wholesale Grocers Inc.
NOVA 4
Energy Low Calorie Drink Mix
Best Choice, Associated Wholesale Grocers Inc.
NOVA 4
Organic Raspberry Lemonade
Clearly Organic
E NOVA 4
Tonic water
D NOVA 4
Rica Sula
Best Choice
B NOVA 1
Organic Lemonade
Clearly Organic
E NOVA 4
French vanilla cappuccino drink mix single serve cups, french vanilla
Best Choice, Associated Wholesale Grocers Inc.
NOVA 4
Tonic Water
Best Choice
D NOVA 4
Grape sugar free low calorie drink mix, grape
Best Choice, Associated Wholesale Grocers Inc.
NOVA 4
Cola
Best Choice, Associated Wholesale Grocers Inc.
E NOVA 4
Cola
E NOVA 4