Barcode: 11802903
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 313.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 76.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, arôme naturel, jus concentré de myrtille, acidifiant E330, colorant E163. Equivalence en jus de myrtille mis en oeuvre: 16%
Additives
e163
e330
Related Products in Beverages
Starbucks Caffe Mocha Chilled Expresso Beverage 48 Fluid Ounce Plastic Bottle
D NOVA 4
Starbucks Caramel Macchiato Chilled Expresso Beverage 48 Fluid Ounce Plastic Bottle
Starbucks
D NOVA 4
Caramel Macchiato
Starbucks
D NOVA 4
Starbucks Iced Coffee Caramel Premium Coffee Beverage 48 Fluid Ounce Plastic Bottle
C NOVA 4
Chilled espresso beverage, gingerbread latte
Starbucks
D NOVA 4
Chilled espresso beverage
D NOVA 4
Chilled Espresso Beverage
Starbucks
C NOVA 4
Chilled Espresso Beverage
Starbucks
C NOVA 4
Coffee
Starbucks
D NOVA 4
Starbucks Vanilla Latte Chilled Expresso Beverage 48 Fluid Ounce Plastic Bottle
Starbucks
D NOVA 4
Caffè Mocha
Starbucks
D NOVA 4
Tropicana, tangerine lemonade
E NOVA 4