Barcode: 20020422
Sirop de peche
by Plein Sud
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
nutriscore
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 63.3 g |
| of which sugars | 63.3 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, jus de fruits à base de concentrés 52 % (pêche 37 %, citron 15 %), sirop de glucose-fructose, arôme, acidifiant : acide citrique, colorants : lutéine, stabilisants : E444, E445.
Additives
e161b
e330
e444
e445
Related Products in Beverages
Soda
Orangette
E NOVA 4
Cherry limeade flavored sparkling water beverage, cherry limeade
Clear American, Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Tropical flavors
Great Value
NOVA 4
Soda
Great Value
E NOVA 4
Great value pink lemonade drink mix
Great Value
NOVA 4
Apple soda
E NOVA 4
Great value, drink mix, cherry limeade
Great Value
NOVA 4
Clear american, sparkling water beverage, watermelon, watermelon
Clear American, Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Sodium Free Seltzer
Wal-Mart Stores Inc.
B NOVA 1
Soda, lemon lime
E NOVA 4
Soda
E NOVA 4
Soda
E NOVA 4