Barcode: 3283587780276
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 335.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 82.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre d'Alsace, eau, jus de fruits à base de concentré 23% (quetsche 2070, sureau 370), acidifiant : acide citrique, arôme naturel, conservateur : sorbate de potassium KLEIN WANNER 1 RUE DE LA BRASSERIE 67340 INGWILLER 283587 780276
Additives
e202
e330
Related Products in Beverages
Sparkling Water Lime Flavoured
Schweppes
B NOVA 4
Lemon tea drink
Vita
E NOVA 4
Sparkling water Lime
Schweppes
B
檸檬薏米水
健康工房
D
3-tea lemon tea
Fuzetea
C NOVA 4
Vita, Vlt, Tea, Lemon
Vitasoy International Holdings Limited
E NOVA 4
nutrient enhanced water beverage
Glaceau Vitamin Water
C NOVA 4
Sparkling Water Lime Flavoured
Schweppes
B NOVA 4
Fanta Grape Flavor
Fanta
D NOVA 4
Schweppes cream soda
Schweppes
D NOVA 4
Orange
Fanta
E NOVA 4
Lemon lime flavoured soda
Sprite
E NOVA 4