Barcode: 3273120014180
Sirop De Riz
by Celnat
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 311.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.8 g |
| of which sugars | 56.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
riz*, eau.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium California Pistachios, Dry Roasted with Sea Salt
Setton Farms
B NOVA 3
White cheddar riced cauliflower with black pepper
C NOVA 3
Young Spinach
M&S Food
A NOVA 1
Peanut Butter Sauce
Reese's
NOVA 1
Creamy Peanut Butter
Reese's
D NOVA 4
Reese's Spreads Peanut Butter Chocolate
Hershey's, Reese's
E NOVA 4
Zeigler's, Small Batch, Strawberry Kiwi Cooler
Zeigler's Beverages Llc
E NOVA 4
Reduced Sugar & Salt Baked Beans
Sainsbury's
A NOVA 4
King Size Reese's Outrageous
Reese's
E NOVA 4
Eat Well
Marks & Spencer
A
The Sparkling, Sparkling Juice, Peach
Alpenglow Beverage Company
E NOVA 4
Sjokolade Sirup 680g Hersheys
Oluf lorentzen as
D NOVA 4