Barcode: 0612511054856
Sirop de vanille
by 1883
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
natural flavors
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
sucre de canne* eau, jus de citron à base de concentré*, arôme naturel arôme naturel de vanille, caramel aromatique* (sucre*, eau). * bio
Related Products in Beverages
Cranberry energy juice drink
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Black cherry juice concentrate
Tree of Life
D NOVA 1
Buchi, Sovereign, Kombucha, Ginger, Peach, Molasses
First Row Software Publishing
B NOVA 4
Ocean spray, classic iced tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 3
Vapor-distilled water with electrolytes
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
B NOVA 1
Artisan watermelon lemonade
E NOVA 4
Agua de Lourdes
Agua de Lourdes,Balneario y manantiales de Lourdes S.A. de C.V.
A NOVA 1
Lemonade
E NOVA 4
Soya iced coffee drink
Marks & Spencer
C NOVA 4
Energy juice drink, cranberry raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Ocean spray, cran energy, energy juice drink, raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Powdered drink mix, chocolate
NOVA 4