Barcode: 3396410019006
Sirop Framboise mûre
by Bonneterre
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 85.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne* roux, eau, jus de framboise* (7%), jus de citron* à base de concentrés, jus de mûre* (45%), arôme naturel*. * ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Beverages
Signature deli, tea lemonade blend
Signature, Bruno's Supermarkets Inc.
E NOVA 4
Natural Spring Water
Great Value
A NOVA 1
Cola
Great Value
E NOVA 4
Signature deli, lemonade, made with natural raspberry flavor
Signature, Bruno's Supermarkets Inc.
NOVA 4
Signature deli, green tea, ginseng&honey
Signature, Bruno's Supermarkets Inc.
D NOVA 4
Club Soda
Great Value
B NOVA 3
Root Beer
Great Value
E NOVA 4
All natural energy shot
E NOVA 4
Lemonade
Signature, Bruno's Supermarkets Inc.
E NOVA 4
Ginger Ale
Great Value
E NOVA 4
Natural Spring Water
Great Value
A NOVA 1
Diet Cola
Great Value
C NOVA 4