Barcode: 3365340000064
Sirop Fun Blue 70CL
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 317.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 79.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de sucre, essence de menthe, colorant E131
Additives
e131
Related Products in Beverages
Sparkling blueberry lemonade
Taste Of Inspirations
E NOVA 4
Hot cocoa milk chocolate flavor drink mix
NOVA 4
Taste of inspirations, chai latte tea drink mix
Taste Of Inspirations, Delhaize America Inc.
NOVA 4
Nutritional shake plus 24 essential vitamins & minerals
E NOVA 4
Sparkling Sicilian Lemonade
Taste Of Inspirations
C NOVA 4
Lemonade from concentrate
E NOVA 4
Nutrition shake
E NOVA 4
Sparkling Sicilian Lemonade
Taste Of Inspirations
E NOVA 4
Taste of inspirations, cappuccino drink mix, french vanilla, french vanilla
Taste Of Inspirations, Delhaize America Inc.
NOVA 4
Nutrition shake plus
E NOVA 4
Sweet Tea
Taste Of Inspirations, Delhaize America Inc.
D NOVA 4
Nutrition shake
E NOVA 4