Barcode: 3700389700825
Sirop goût Cactus
by A'rom
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 335.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 84.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, arome : E171, E110, E104, E131, E171, E202
Allergens
NON RENSEIGNE
Additives
e104
e110
e131
e171
e202
Related Products in Beverages
100% unsweetened apple cider from concentrate with added vitamin c, apple
E NOVA 1
Market organic chai tea latte concentrate
Topco Associates Llc
E NOVA 4
Sweetened brewed iced tea, sweetened
D NOVA 4
Mixed berry glucose shot
E NOVA 4
Mini marshmallows instant hot cocoa mix, mini marshmallows
NOVA 4
Unsweetened brewed iced tea, unsweetened
B NOVA 4
London fog tea latte concentrate, london fog tea latte
E NOVA 4
French vanilla cappuccino mix, french vanilla
NOVA 4
Unsweetened brewed iced tea, unsweetened
B NOVA 4
Lemonade from concentrate
Food Club
E NOVA 4
Rich chocolate instant hot cocoa mix, rich chocolate
NOVA 4
Raspberry lemonade from concentrate
Food Club
E NOVA 4