Barcode: 3596710437795
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sucre, eau, jus de fruits à base de concentrés (range, passion, citron, mangue), acidifiant : acide citrique, arômes, colorant : extrait de paprika, a:tioxydant : acide ascorbique, stabilisant : ester ejcérique de résines de bois.
Additives
e160c
e330
Related Products in Beverages
Arrowhead, sparkling mountain spring water, watermelon lime, watermelon lime
B NOVA 4
Sparkling mountain spring water, simply bubbles
Arrowhead
B NOVA 1
Arrowhead water spring
Nestlé Waters North America Inc.
A NOVA 1
Sparkling mountain spring water, orange
B NOVA 4
Arrowhead, mountain spring water, sparkling lemon, sparkling lemon
B NOVA 4
Sparkling mountain spring water, raspberry lime
B NOVA 4
Encircle, balanced nutritional drink, vanilla
E NOVA 4
Dirty martini mix
NOVA 3
Lively lemon sparkling mountain spring water, lively lemon
B NOVA 4
Sparkling mountain spring water, orange
Arrowhead
B NOVA 4
Arrowhead, sparkling mountain spring water, lime, lime
B NOVA 4
Water spring
A NOVA 1