Barcode: 7610173092318
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, acidifiant (acide citrique), jus de pamplemousse à base de concentré 7%, arôme pamplemousse, stabilisant (gomme ester), conservateur (sorbate de potassium)
Additives
e202
e330
e445
Related Products in Beverages
Bacardi Margarita Mixers
Bacardi
NOVA 4
Pina colada
NOVA 4
Drink Mix
Mead Johnson & Company Llc.
NOVA 4
Choco milk powder drink mix
Choco Milk
NOVA 4
Enfagrow toddler next step toddler next step
E NOVA 4
11% lemon juice
Simply
E NOVA 4
Vanilla amino acid-based nutrition medical food powder, vanilla
NOVA 4
Drink Mix
Choco Milk
NOVA 4
With Raspberry
Simply m s
E NOVA 4
Bacardi Mixers Strawberry Daiquiri
Bacardi
NOVA 4
Pure Water
Niagara
A NOVA 1
Enfamil, newborn infant formula powder
NOVA 4