Barcode: 3092718637927
Sirop Grenadine Zéro
by Teisseire
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score A
Categories
Available in
belgium, france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus de fruits à base de concentrés 12% (fruits rouges 9% : sureau, groseille, cassis, framboise; citron), agent de charge: polydextrose, arômes, acidifiant: acide citrique. édulcorants: sucralose, acésulfame de potassium, épaississant: gomme xanthane, conservateur: sorbate de potassium.
Additives
e1200
e202
e330
e415
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Lassi Drink (low fat)
Baladna
NOVA 3
Yemonade
Salaam Cola
D NOVA 4
Chili's, Sierra Nevada IPA, 12 Fl Oz
Chili's
B
Del Taco, Barqs Root Beer, Kids, 12 Oz
Del Taco
High protein strawberry yoghurt drink
BALADNA
C NOVA 4
Starbucks, Vanilla Latte With 2% Milk, Short
Starbucks
C
Starbucks, Starbucks Doubleshot Espresso Cubano
Starbucks
C
Wawa, Pumpkin White Chocolate Hot Chocolate, 16 Oz
Wawa
D
Orange Nectar
Baladna
NOVA 4
Firehouse Subs, Diet Fanta Vanilla, Specialty, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
100% Orange Juice
Baladna
NOVA 3
Wawa, Salted Caramel Mocha Cappuccino, 12 Oz
Wawa
C