Barcode: 5420008511813
Sirop hiver
by Pranarom
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 01
eu agriculture
eu non eu agriculture
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 291.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 72.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fructose syrup*, Ficus carica syrup*, Propolis extract*, Eucalyptus radiata leaf oil* (Eucalyptus radié), Eucalyptus dives leaf oil* (Eucalyptus mentholé), Abies balsamea needle oil* (Sapin baumier), Illicium verum fruit oil* (Badiane), Cinnamomum zeylanicum bark oil* (Cannelier de Ceylan). * Ingrédient issu de l'agriculture biologique (contrôle Certisys-BE-BlO-01).
Related Products in Beverages
Victoria's kitchen, organic lemonade, ginger
Victoria, Victoria's Kitchen Llc
C NOVA 3
PLEZi Blueberry Blast Flavored Drink 8oz 4pk
plezi
D NOVA 4
Organic raw kombucha
Millennium Products
B
Classic gingerberry
Millennium Products
B NOVA 1
Organic lemonade
C NOVA 3
Gt's, Organic Raw Kombucha, Citrus
Millennium Products
B
Victoria's kitchen, organic lemonade, ginger
Victoria, Victoria's Kitchen Llc
NOVA 1
Paleo Protein Powder Aztec Vanilla
Paleo Pro
NOVA 4
Gt's, organic raw kombucha, classic, gingerade
Millennium Products
B
Protein Powder
NOVA 4
Synergy, Organic & Raw Classic Kombucha, Cosmic Cranberry
Millennium Products
B
Gt's, synergy, organic raw kombucha, classic, divine grape
Millennium Products
C