Barcode: 20217556
Sirop ICE Tea Peach
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 296.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 73.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus de pêche à base de concentré : 10%, acidifiant : acide citrique, extrait de thé noir, arômes, correcteur d'acidité : citrates de sodium, colorant : caramel de sulfite d'ammonium, stabilisant : esters glycériques de résine de bois.
Additives
e150d
e330
e331
e445
Related Products in Beverages
Tropical, Drinkable Lowfat Yogurt, Mango
Tropical Cheese Industries Inc
E NOVA 4
Tropical, Drinkable Lowfat Yogurt, Pecan Cereal
Tropical Cheese Industries Inc
E NOVA 4
Tropical, Drinkable Lowfat Yogurt, Guava Mango
Tropical Cheese Industries Inc
E NOVA 4
2% milk
Hollandia Dairy
B NOVA 1
Sparkling water
B NOVA 4
Shirley Temple, Soda Pop
American Trading Partners Ltd.
E NOVA 4
Tropical, Drinkable Lowfat Yogurt, Strawberry
Tropical Cheese Industries Inc
E NOVA 4
Purified Drinking water
Niagra
B NOVA 1
Purified Drinking Water
B NOVA 1
Lite non fat drinkable yogurt
Tropical Cheese Industries Inc
B NOVA 4
Malt
NOVA 4
Half iced tea & half lemonade
Niagara Drinking Waters Inc.
E NOVA 4