Barcode: 7613269357438
Sirop Ice Tea Pêche
by Aproz,Migros
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
sucre, eau, acidifiant : acide citrique, extraits de thé noir (0.7%), jus de pêche à partir de concentré, arôme, conservateur : E202, antioxydant : acide ascorbique
Additives
e202
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Apple Juice, Apple
Eden
C NOVA 1
Simply Orange Medium Pulp With Calcium And Vitamin D
Simply Orange,Simply Beverages
E NOVA 1
Orange juice frozen concentrate fruit drink
Minute Maid
E NOVA 1
Simply Lemonade With Blueberry
Simply Beverages
E NOVA 4
Simply Orange High Pulp
Simply Beverages
NOVA 1
Simply Limeade
Simply Limeade
E NOVA 4
Simply Lemonade with Strawberry
Simply Orange Juice Company
E NOVA 4
Berry Açaí
Oca
NOVA 4
Cranberry and Apple cocktail
Minute maid
E NOVA 4
Organic Guava Passion Fruit Plant-Based Energy Drink
OCA
NOVA 4
Organic Apple Juice, Apple
Eden
C NOVA 1
Peach Tea grass-fed clear whey isolate
Juvein
NOVA 4