Barcode: 3242611110144
Sirop Melon de Cavaillon
by Eyguebelle
Processing
NOVA 4
Labels
artisanal production
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 303.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 76.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre de canne, eau, jus de melon de Cavaillon à base de concentré (10 %), acidifiant : acide citrique, arôme melon, stabilisant : gomme ester, colorant : acide carminique, conservateur : sorbate de potassium.
Additives
e120
e202
e330
e445
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
100% apple juice
Great Value
D NOVA 1
Orange Blast Drink Enhancer
Great Value
E NOVA 4
Colombian Instant coffee
Great Value
Sparkling water
Clear American
C NOVA 4
Café Liofilizado Members Mark
Member’s Mark
Chocolate Milk
Upstate Farms
C NOVA 4
Cola
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Citrus Flavor Green Tea, Citrus
Great value
D NOVA 4
Jarabe sabor Marple
Members Mark
Almendra con sabor vainilla
Member's Mark
B NOVA 4
Ground Flax Seed
Great Value
NOVA 1
Hydrate Alkaline Water
Great Value
B NOVA 1