Barcode: 3263857221111
Sirop menthe 1L
by Leader Price
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 284.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 71.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre - eau - arômes naturel de menthe - colorants : caramel ordinaire, EI33
Additives
e150a
Related Products in Beverages
Enfagrow toddler next step toddler next step
E NOVA 4
Pina colada
NOVA 4
Vanilla amino acid-based nutrition medical food powder, vanilla
NOVA 4
Bacardi Mixers Strawberry Daiquiri
Bacardi
NOVA 4
Drink Mix
Mead Johnson & Company Llc.
NOVA 4
11% lemon juice
Simply
E NOVA 4
Choco milk powder drink mix
Choco Milk
NOVA 4
Pure Water
Niagara
A NOVA 1
Bacardi Margarita Mixers
Bacardi
NOVA 4
With Raspberry
Simply m s
E NOVA 4
Drink Mix
Choco Milk
NOVA 4
Enfamil, newborn infant formula powder
NOVA 4