Barcode: 3052910010850
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 76.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus concentré de autres fruits, arôme, eau de fleur d'oranger, citrique, conservateur : E202. Jus de fillits : 19%, de mirabelle.
Additives
e202
Related Products in Beverages
Tropical blend
Rutter Bros. Dairy Inc.
E NOVA 4
Brewed lime iced tea, lime
E NOVA 4
Green tea
Rutter Bros. Dairy Inc.
D NOVA 4
Rutter's, Energy Tea
Rutter Bros. Dairy Inc.
E NOVA 4
Lemonade Juice
Rutter's
E NOVA 4
Rutter's, Tea Cooler With Lemonade
Rutter Bros. Dairy Inc.
E NOVA 4
Iced tea
E NOVA 4
Tea Cooler With Lemonade
E NOVA 4
Iced tea
E NOVA 4
Rutter's, Tea Cooler With Lemonade
Rutter Bros. Dairy Inc.
E NOVA 4
Iced tea
Rutter Bros. Dairy Inc.
B NOVA 4
Green tea
Rutter Bros. Dairy Inc.
D NOVA 4