Barcode: 3052910002503
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 81.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus concentré de peche blanche, acidificant : acide citrique, arome, emulsifiants : gomme d'acacia, E445, colorants : E120, E163. Jus de he: 15%.
Additives
e120
e163
e330
e414
e445
Related Products in Beverages
Dealcoholized beer
Labatt Brewing Company
E NOVA 4
Iced Tea
Zimmerman's Dairy
E NOVA 4
Soda tonique
Canada Dry
NOVA 4
Wholesome fast food
NOVA 4
Ginger Ale
Canada Dry
NOVA 4
Iced Tea, Lemon
Zimmerman's Dairy
C NOVA 4
Blueberry Pancake Syrup
Nutty Club
NOVA 4
Red Beet Crystals
Flora
Zero Sugar Ginger Ale
Canada Dry
C NOVA 4
Soda Gingembre
Canada Dry
E NOVA 4
Ginger ale
Canada Dry
Michelob Ultra
Michelob
NOVA 3