Barcode: 3242611111042
Sirop pamplemousse goyave
by Eyguebelle
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre de canne, eau, jus de fruits à base de concentrés 14% (pamplemousse 7%, goyave 7%), acidifiant : acide citrique, arôme pamplemousse goyave, arôme naturel, colorant : anthocyanes, conservateur : sorbate de potassium
Additives
e163
e202
e330
Related Products in Beverages
Metsämansikanmakuinen Kivennäisvesi
Pirkka
B NOVA 4
Suomalainen laktoositon maitojuoma 3%
Pirkka
B NOVA 1
Suomalainen rasvaton piimä
Pirkka
B NOVA 1
Hyvin kaakaojuoma
Juustoportti
C NOVA 4
Hyvin sokeroimaton proteiinijuoma kaakao
Juustoportti
B NOVA 4
Hyvin sokeroimaton proteiinijuoma kaakao-vadelma
Juustoportti
B NOVA 4
Aurnkohedelmä
Pirkka
C NOVA 4
Hyvin sokeroimaton proteiinijuoma kaakao-banaani
Juustoportti
B NOVA 4
Kirnupiimä
Juustoportti
B NOVA 1
Hyvin sokeroimaton proteiinijuoma appelsiini-kaakao
Juustoportti
B NOVA 4
Ulkoilevan vapaan lehmän ab-piimä
Juustoportti
B NOVA 1
Cola Light
Pirkka
C NOVA 4