Barcode: 3560071270056
Sirop parfum Violette
by Carrefour
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
nutriscore
nutriscore grade e
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, acidifiant : acide citrique, extrait de fleurs de violette, arôme naturel, colorants : anthocyanes et bleu brillant FCF.
Additives
e133
e163
e330
Related Products in Beverages
Apple cider
C NOVA 1
Pineapple coconut sparkling water beverage
B NOVA 4
Italian sparkling mineral water
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4
Lemon flavored italian sparkling mineral water, lemon
B NOVA 4
Italian Mineral Water
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4
Sparkling water beverage
B NOVA 4