Barcode: 5400113544913
Sirop peche 0%
by Delhaize
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score A
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, jus de pêche à base de concentré (5%), dextrine, acidifiant: acide citrique, arômes, épaississants: gomme de cellulose, gomme de xanthane, édulcorants: acésulfame-K, sucralose, colorant: bêta carotène, conservateur: sorbate de potassium, stabilisant: E445. Zutat Contient: édulcorant.
Additives
e1400
e160a
e160ai
e202
e330
e415
e445
e466
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Hardanger Eplejuice
GENERASJONSMAT EVANGER AS
E
Eden water
Eden
A NOVA 1
Lynchburg latte, bourbon breakfast stout, 10,5%
Austmann
NOVA 4
Julebrus
Austmann
E NOVA 4
Sjokomjølk
Rørosmeieriet
C
Hardanger Eplejuice
GENERASJONSMAT EVANGER AS
E
Wawa, Mocha Mint Iced Coffee, 32 Oz
Wawa
B
Jack In The Box, Iced Tea, Mango Flavored, 24 Fl Oz
Jack in the Box
B
Culver's, Tropicana Fruit Punch, Small
Culver's
E
Økologisk Blåbærdrikk 0,25 l
Dyrket.no
Sbarro, Tropicana Light Lemonade
Sbarro
C
Arby's, Coffee, 12 Oz
Arby's
B