Barcode: 3092719700729
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 335.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 79.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose-fructose, eau, arômes, acidifiant, acide citrique, colorant: E129
Additives
e129
e330
Related Products in Frozen Foods
Seafood gumbo
A NOVA 4
Bacon Wrapped With Italian Sausage Stuffing Turducken Roast
Echelon foods
D NOVA 4
Chicken noodle soup
B NOVA 3
Premium soft pretzel bites
Miller Baking Co
C NOVA 4
Buffalo style hot wings
D NOVA 4
Chicken party wings
B NOVA 3
Pretzels Soft Pretzel Bites
Pretzilla
C NOVA 4
Broccoli cheddar soup
C NOVA 4
Black bean soup
A NOVA 3
Chicken Party Wing
Heartland
B NOVA 3
Shrimp & sausage gumbo soup
B NOVA 3
Sausage kolache
D NOVA 4