Barcode: 3052910008079
Sirop saveur Bubble Gum
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.1 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, arôme, acidifiant : acide citrique, émulsifiants: gomme d'acacia, E445, colorants : anthocyanes, carmins.
Additives
e120
e163
e330
e414
e445
Related Products in Beverages
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4