Barcode: 3376370157215
Sirop saveur Châtaigne
by Pagès
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in france
entreprise du patrimoine vivant
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 89.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre liquide - eau - arôme naturel - arome naturel de châtaigne - extrait de pomme - conservateur: E202
Additives
e202
Related Products in Beverages
Nutrition Shake
E NOVA 4
Hannaford, seltzer water, lemon
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Hannaford, seltzer water, original
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 1
Meijer, encore!, diet cola
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 4
Strawberry plus fortify nutrition shake, strawberry
E NOVA 4
Nutrition Shake
Kroger
E NOVA 4
Strawberry original nutrition shake, strawberry
E NOVA 4
Seltzer water
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Hannaford, seltzer water, mandarin orange
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Fortify nutrition shake
E NOVA 4
Pediatric shake balanced nutrition
E NOVA 4
Fortify
Kroger
E NOVA 4