Barcode: 3217690061908
Sirop Saveur Cola
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
halal
kosher
vegan
halal food council of europe
kosher supervision of america
made in france
vegetarian society
vegetarian society approved
vegetarian society approved vegan
sans sirop de mais a haute teneur en fructose
vagan approved
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 328.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 81.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne, eau, acidifiant: acide citrique, caramel aromatique (sucre, eau), arôme naturel, arôme naturel de limette. (EN) Ingredients: cane sugar, water, acid: citric acid, aromatic caramel (sugar, water), natural flavouring, natural lime flavouring.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
100 % Pure Eau de Coco Bio
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 1
Jus de Pomme
Carrefour BIO, Carrefour, Les Celliers Associés
C NOVA 1
Amande
Carrefour
B NOVA 4
Kaomix
Carrefour,Produits Blancs
NOVA 4
Pur Jus ORANGE MANGUE & PASSION
Carrefour,Carrefour Sélection
D NOVA 1
Boisson riz
Carrefour
E NOVA 4
Multifruits
Carrefour
NOVA 4
Avoine
Carrefour
C NOVA 4
Yogur Liquido Fresa Y Platano
Carrefour
D NOVA 4
Pur jus raisin & fruits rouges
Carrefour, Carrefour Sélection
D NOVA 1
Orange avec pulpe 100% pur jus
carfour
C NOVA 1
Noisette
Carrefour
B NOVA 4