Barcode: 3596710550852
Sirop saveur fraise
by Pouce
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 255.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus de citron à base de concentré, acidifiant : acide citrique, arôme, colorants : anthocyanes, caramel ordinaire, conservateur : sorbate de potassium
Additives
e150a
e163
e202
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Blackberry Lemonade
Vida Maté
D NOVA 4
Raspberry
Pretty Tasty
B NOVA 4
Zero Sugar Okola Homa Root Beer
Okola Homa Soda Company
C NOVA 4
Okola Homa Cream Soda
Okola Homa Soda Company
C NOVA 4
Kenetik - Strawberry Peach
Kenetik
C NOVA 4
Beauty Renew Rejuvenate Glow
élevé
B NOVA 4
Apple Melon
mom water
NOVA 3
Chai
Sherpa
NOVA 1
Pineapple Ginger Ale Kombucha Lite
Whalebird
B NOVA 4
Mood boost smoothie cubes
Bumpin blends
C NOVA 4
Organic Kids Chocolate Oat Milk
Willa's
B NOVA 3
heavenly HOJICHA TEA with crystal boba
FS Simple Boba
E NOVA 3