Barcode: 3376370157284
Sirop saveur myrtille
by Pagès
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
no colorings
pme plus
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre liquide - eau - jus concentré de myrtille - arôme naturel de myrtille - agent acidifiant: acide citrique - concentré de carotte pourpre - conservateur: E202.
Additives
e202
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Monster Energy Ultra Strawberry Dreams
Monster
C NOVA 4
Nitro Super Dry
Monster,Monster Energy,Coca-Cola Company
E NOVA 4
Zero Sugar Ultra Peachy Keen
Monster
C NOVA 4
Monster Punch - Rio Punch
Monster
D NOVA 4
Monster Energy Rio Punch
Monster, Monster Energy
NOVA 4
Juiced Mango Loco
Monster
E NOVA 4
protein water tropical burst
APPLIED NUTRITION
NOVA 4
C4 Energy Frozen Bombsicle
C4 Energy (Nutrabolt)
B NOVA 4
Ultra Strawberry Dreams
Monster Energy
C NOVA 4
Monster Energy Ultra Strawberry Dreams Zero Sugar
Coca-Cola Company, Monster, Monster Energy
C NOVA 4
C4
Twisted Limeade
NOVA 4
Ultra Fantasy Ruby Red
Monster
NOVA 4