Barcode: 3393190001702
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.8 g |
| of which sugars | 83.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, arôme naturel (2,5%), acidifiant: acide citrique, colorant: E102, E131. Le Colorant E102 peut avoir des effets indésirables sur l'activité et l'attention des enfants
Additives
e102
e131
e330
Related Products in Beverages
Sparkling seltzer water, ginger
B NOVA 4
Lime flavored sparkling mineral water beverage
B NOVA 4
Sparkling mineral water beverage
B NOVA 4
Lemon lime flavored unsweetened water beverage
B NOVA 1
Unsweetened cucumber flavored water beverage
B NOVA 1
Cucumber melon sparkling water, cucumber melon
Shop Rite
B NOVA 4
Sparkling cider 100% apple juice from concentrate, apple
E NOVA 4
Sparkling seltzer water, coconut
B NOVA 4
Unsweetened apple flavored water beverage
B NOVA 4
Sparkling seltzer water
B NOVA 4
Sparkling seltzer
B NOVA 4
Flavored sparkling water, cherry vanilla
B NOVA 4