Barcode: 5400141393163
Sirop/siroop citro(e)n
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 296.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 73.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Citroensiroop, verrijkt met vitamine C - Glucose-fructosestroop suiker, 24 % citroensap uit sapconcentraat, water, voedingszuur (E330), aroma's (citroen, limoen), vitamine C
Additives
e330
Related Products in Beverages
Desperados Red
Desperados
NOVA 4 Eco-Score C
Heineken 0.0%
Heineken
B NOVA 4 Eco-Score B
Optimel framboise 0%
FrieslandCampina
NOVA 4 Eco-Score E
All In One Nutritional Shake Chocolate
Garden of Life
NOVA 4
[G-Energy - No Sleep] Carbonated energy drink
Kauen craft
E NOVA 4
Xoxo peach ice tea
μουστακακης
D NOVA 4 Eco-Score B
HALF & HALF ICED TEA LEMONADE
Arnold Palmer LITE
E NOVA 4
Kapal Api Original Black Cofee
Kapal Api
E
Tatra Jasne
Tatra
NOVA 4 Eco-Score C
Desperados Original Tequila
Desperados
NOVA 4 Eco-Score D
Essential electrolyte enhanced water w vitamins
vitaminwater, Glaceau
C NOVA 4
Energade
Energade
D NOVA 4