Barcode: 3052911286834
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.9 g |
| of which sugars | 70.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus concentré de citron, extrait de thé (lgl en dilution 1-10), jus concentré de famboise, arome naturel de thé, arome naturel, conservateur sorbate de potassium. Jus de fruit 4% dont 10% de jus de framboise.
Additives
e202
Related Products in Syrups
Butter Flavored Pancake Syrup, Butter
Freedom's choice
E NOVA 4
Toasted Marshmallow
Torani
A NOVA 4
Lite Pancake Syrup, Lite
D NOVA 4
Light Corn Syrup With Real Vanilla, Real Vanilla
Market pantry
C NOVA 3
Original Pancake Syrup, Original
Freedom's choice
NOVA 4
Original Pancake Syrup, Original
E NOVA 4
Mocha
Jordan's Skinny Syrups
A NOVA 4
Butter Pancake Syrup, Butter Pancake
D NOVA 4
Classic Caramel Syrup
Torani
A NOVA 4
Sugar Free Peanut Butter Cup
Torani
B NOVA 4
Vanilla Syrup
Torani
A NOVA 4
Butter Pancake Syrup, Butter
D NOVA 4