Barcode: 5055950614017
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Water, Thickeners (Sodium Carboxy Methyl Cellulose, Xanthan Gum), Flavouring, Salt, Acid (Lactic Acid), Colour (Caramel E150d), Sweetener (Sucralose), Preservatives (Potassium Sorbate, Sodium Benzoate). ALLERGENS: None. Suitable for vegetarians and vegans.
Additives
e150d
e202
e211
e270
e415
e466
e955
Related Products in Beverages
Light Live Cabernet Sauvignon
Light Live
NOVA 4
Warsteiner alkoholfrei
Warsteiner
C NOVA 1
Aqua Vitale naturelle
Volvic
B NOVA 4
ERDINGER Urweisse
Erdinger
NOVA 3
Light Live 0,75L Alkoholiton Kuohuviini
Light Live
C NOVA 4
Pâtisserie granduja
Lindt
NOVA 4
Hohes C Apfel-acerola Naturtrüb
Hohes c
C NOVA 1
warsteiner
Warsteiner
C NOVA 1
Kandi Malz
Kandi Malz, Bitburger
E NOVA 4
Apple Spritzer
Gerolsteiner
C NOVA 4
Diebels Premium Altbier
NOVA 3
Stachel-Bär
Lütts Landlust
C NOVA 4