Barcode: 5055950600553
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Eau, épaississants (carboxyméthylcellulose de sodium, gomme xanthane), arôme naturel, sel, acide (acide lactique), colorant (caramel E150d), édulcorant (Sucralose), conservateurs (sorbate de potassium, benzoate de sodium).
Additives
e150d
e202
e211
e270
e415
e466
e955
Related Products in Syrups
Corn Syrup, Light Vanilla
Schnucks
D NOVA 3
Original Syrup
SE Grocers
E NOVA 4
100% grape juice pourable concentrate, grape
Welch Foods Inc
D NOVA 1
Light Real Vanilla Corn Syrup, Light Real Vanilla
Schnucks
D NOVA 3
Aunt Jemima Original Syrup X 710MLFR 710.00 ML
Quaker
E NOVA 4
Celebrations Bars
Bounty, Dove, Milky way, Snickers, Twix
E NOVA 4
Original
H-E-B
E NOVA 4
Perles de Fruit Arôme Litchi (Boba)
Bolle
E NOVA 4
Blueberry Premium Syrup, Blueberry
Culinaria
E NOVA 3
Steen's, 100% Pure Cane Syrup
C S Steen Syrup Mill Inc
D
Cranberry Premium Syrup, Cranberry
Culinaria
E NOVA 3
100% Pure Maple Syrup, Maple
Culinaria
E NOVA 3