Barcode: 5708776000440
Sirope de arce
by Vertmont
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Labels
green dot
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 261.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% pure sirope de arce
Related Products in Sweeteners
Maple Syrup Grade A Dark Color, Robust Taste
H-E-B Organics
E NOVA 2
Butter Artificially flavored syrup
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4
brown sugar
Meijer
E NOVA 2
Grade A Amber Color Rich Taste Maple Syrup
Simple Truth Organic
E NOVA 2
Sweetener with calcium saccharin
A NOVA 4
100% Pure Maple Syrup
Hannaford
E
Sweet choice with sucralose
D NOVA 4
Powered sugar
H-E-B
E NOVA 2
ORIGINAL SYRUP
meijer
E NOVA 4
HEB Organics Grade A Maple Syrup
H-E-B Organics
E NOVA 2
White gold, sugar, pure cane, extra fine granulated
White Gold
E NOVA 2
Dark brown sugar
E NOVA 2