Barcode: 4260137741702
Sirope de arroz
by Frusano
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
no artificial flavors
vegan
eg öko verordnung
de oko 037
no lactose
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.8 g |
| of which sugars | 59.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Reissirup
Related Products in Syrups
Lite Syrup
Hungry Jack
D NOVA 4
Coffee syrup
Autocrat
E NOVA 4
Original syrup ounce mega value size bottle
E NOVA 4
Pure Maple Syrup, Pure Maple
Wegmans
E NOVA 3
Full Flavor Syrup
Brer rabbit
E NOVA 4
Us Grade A Dark Amber Pure Maple Syrup
Wegmans
E NOVA 3
Original Syrup, Original
Aunt jemima
E NOVA 4
Sugar free syrup
Great Value
B NOVA 4
Original Syrup
HUNGRY JACK
E NOVA 4
Original Syrup, Original
Aunt jemima
E NOVA 4
Sweet Bourbon Maple Syrup Bourbon Barrel Aged, Bourbon Barrel Aged
Butternut mountain farm
C
Sirup aloe vera
Jupí
E NOVA 4