Barcode: 7613331206152
Sirup cassis
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
ch bio 006
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 328.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 82.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, jus de cassis à base de concentré 40%, acidifiant (E 330).
Additives
e330
Related Products in Beverages
Rhum ambré
Captain Morgan
NOVA 4
Arctic coffee café latte
C NOVA 4
whole
Yeo Valley
C NOVA 1
Moo Milk chocolate flavoured
Moo Milk
C NOVA 4
wild pacific red salmon
Princes
NOVA 3
Caol Ila Moch
Caol Ila
NOVA 3
Black Label
Johnnie Walker
NOVA 3
beefeater London blood orange
Beefeater
NOVA 4
Yeo valley organic free-range fresh milk
B NOVA 1
Scotch Whisky single malt
Cardhu
London Dry Gin
Beefeater
NOVA 3
Gordon's sin alcohol
Gordon's
C NOVA 4