Barcode: 7613413575268
Sirup Exotic
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
vegan
bourgeon bio
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 284.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 71.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre (Allemagne, Suisse), jus d'orange à base de concentré 22%, jus d'ananas 10%, jus de fruit de la passion 8%, eau, acidifiant (E 330)
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Light Apple
Tree Top
D NOVA 4
Lemon Lime Twisr
Bubblr
B NOVA 4
Original Syrup
Aunt Jemima
NOVA 4
Wild Cherry Chill'r
Bubbl'r
NOVA 4
Defence matcha with green tea
Marks & Spencer
B NOVA 1
Yellow stinger ginger nettle
Element Kombucha
C NOVA 3
Citrus Blend Sparkling Water, Citrus Blend
Klarbrunn
B NOVA 4
100% apple juice
Tree Top
C NOVA 1
Energizing Drink
DOC
E NOVA 4
Lemon Lime Twist'r
Bubbl'r
NOVA 4
100% juice
E NOVA 4
Peach Raspberry Dazzl'r
Bubbl'r
C NOVA 4