Barcode: 4019313014228
Sirup, Waldmeister
by Tri Top
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 92.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, Säuerungsmittel Citronensäure, Aroma, Süßungsmittel Natriumcyclamat und Acesulfam K, färbender Extrakt aus Saflorblüten und Zitronen, Konservierungsstoff Kaliumsorbat, Säure - regulator Trinatriumcitrat, Farbstoff Patentblau V.
Additives
e131
e202
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
White Castle, Coca Cola Classic, Small
White Castle
B
Starbucks, Blonde Roast, Grande
Starbucks
B
Panera Bread, Bottled Water
Panera Bread
B
Sonic, Diet Cherry Limeade, Wacky Pack
Sonic
B
California Pizza Kitchen, Miller Lite, 12 Oz
California Pizza Kitchen
B
Chargement…
3X energy
E NOVA 4
Papa John's, Rockstar Lemonade, 16 Oz
Papa John's
B
Papa John's, Lipton Pureleaf NTS Peach Tea, 18.5 Oz
Papa John's
B
Energía Drink
E
Papa John's, Lipton Pureleaf Unsweet Tea, 18.5 Oz
Papa John's
B
Firehouse Subs, Mello Yello, 32 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Krystal, Kool Aid Slushie Grape
Krystal
E