Barcode: 4006544403303
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 98.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zucker (98%), Citronensäure
Additives
e330
Related Products in Sweeteners
Dark Brown Sugar
Domino
E NOVA 2 Eco-Score A
Ahornsirup
Ener Bio, Rossmann
D NOVA 2 Eco-Score A
Muscovado sugar
Daddy
E Eco-Score C
Light besser süss
Xucker
A NOVA 4
Sucre
Redpath
Eco-Score A
100% Pure Maple Syrup
Good & Gather
C NOVA 2 Eco-Score C
Syrup original
WinCo Foods
E NOVA 4
Ljus sirap
Dan Sukker
E NOVA 3
Light Brown Sugar
Domino
D Eco-Score A
Pure granulated sugar
essential
E NOVA 2 Eco-Score A
Monkfruit Sweetener Classic
Lakanto
NOVA 4
Morena Pure Cane Sugar
McCormick, Zulka
E NOVA 2 Eco-Score A