Barcode: 0857670004070
Sisters fruit company, apple chips, cinnamon
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 96.2 g |
| of which sugars | 73.8 g |
| Fiber | 6.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Usda grade a north-west red delicious apples, pure cane sugar, cinnamon, malic acid.
Additives
e296
Related Products in Snacks
Original
Ruffles
E
Crackers com sal na superfície
Du Bois de la Roche
D NOVA 3
Snapy Caramelo
Progelcone
E NOVA 4
Tex Mex
Doritos
D NOVA 4
Mini Croissant
Chipicao
E NOVA 4
Maxi Croissant
Chipicao
E NOVA 4
Rebuçados Peitorais
E NOVA 4
Crackers com farinha de trigo integral
E NOVA 4
Rebuçados Peitorais
E NOVA 4
Galetes de Milho
Salutem
C NOVA 3
Mini Croissant Creme de Sabor a Baunilha
Chipicao
E NOVA 4
Yamys Waffer chocolate
Yamys
D NOVA 4