Barcode: 5690603001068
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 95.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.6 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Grisakjöt (80%), vatn, salt, bindiefni: E450 og E451, þurrkað glúkósasíróp, kryddþykkni, rotvarnarefni: E250, práarvarnarefni: E301
Additives
e250
e301
e450
e451
Related Products in Meats And Their Products
Frikadellen Geflügel
Chef Select, Dulano
D NOVA 4
Museau de porc
Saladinettes
D NOVA 4
Frikadellen Klassik
Dulano,Lidl,Kampsen
D NOVA 4
Schinkenfleischwurst
Dulano
E NOVA 4
Mini Frikadellen leicht
Dulano,Lidl
D NOVA 4
Piept de curcan feliat
LIDL
D NOVA 4
Weißwurst
Alpen Fest, Wurst
NOVA 4
Gekookte worst, gerookt Ingrediënten: 71% varkensv
Zwagerman
E NOVA 4
Jambon cuit
Dulano
C NOVA 4
Ofen-Weißwurst
Alpenfest
E NOVA 4
Mini Frkadellen Gemüse-Geflügel
Chef Select
D NOVA 4
Geflügel-Wiener Käse-Paprika
Dulano
D NOVA 4